Кожен виробник парфумерії та різної продукції, пов'язаної з ароматами, хоче запропонувати увазі потенційних клієнтів унікальні запахи. І це стає можливим завдяки створенню унікальних парфумерних композицій, де поєднується кілька різних ароматів. Знати як будуються ароматичні конструкції – дуже корисна навичка. Завдяки цьому лише за одним описом можна зробити висновки про звучання аромату та зрозуміти, чи буде він приємним у кожній конкретній ситуації чи ні. Спробуємо розібратися, що таке піраміда аромату, як вона будується і як піраміда аромату допоможе підібрати парфуми або іншу парфумерну продукцію.

Що таке піраміда аромату: використання складних композицій

піраміда ароматаТермін піраміда аромату, який також відомий як ольфакторна піраміда, використовується для позначення етапів розкриття ароматів у різноманітній парфумерній продукції, у тому числі парфумах, ароматичних свічках, олійному розчині для дифузорів тощо. Кожен аромат ділиться на три основні частини:

  • верхні ноти чи голову;
  • середні ноти чи серце;
  • основу чи фундамент.

Чим вище ноти аромату, тим менш стійкими є. І в якісних парфумерних композиціях дуже вміло розподіляються акценти, поєднуються різні запахи. Завдяки цьому піраміда аромату звучить гармонійно та викликає безліч приємних відчуттів.

Не всі парфумерні композиції вдається розкласти на ноти. Наприклад, моноаромати не мають піраміди запахів.

Як влаштована піраміда ароматів: верхні тони

Отже, ми розібралися, чим є піраміда ароматів, спробуємо розібратися в її побудові більш детально. Верхні ноти – це яскраві тони, покликані спокусити покупця. Саме вони відчуваються найпершими при знайомстві з ароматом. Їхня відмінна риса — порівняно невелика стійкість, досить швидко такі запахи згладжуються і поступаються місцем середнім нотам. Водночас верхні ноти не зникають, вони гармонійно вплітаються в канву аромату і звучать разом з рештою складових, але відходять на другий план і перестають виступати у соло-версії.

Найчастіше піраміда запахів починається зі свіжих нот та ароматів з незначною кислинкою. За ними солодші середні тони виступають гармонійніше. Найпопулярніші запахи для верхньої ноти парфумерних композицій:

  • цитрусові;
  • ягоди;
  • трав'янисті аромати;
  • водяні свіжі тони.

Серцеві ноти: основний акцент аромату

Ноти серця є найінтенсивнішими. Саме вони визначають суть аромату та розкривають його душу. Спочатку вони несміливо проступають крізь верхні ноти, а потім виступають на перший план і впевнено лідирують протягом кількох годин. За ними й варто визначати, чи тобі підходить конкретна ароматична композиція, чи гармоніює вона з твоїм внутрішнім світом чи ні. Центральна нота тримається набагато довше верхньої, а її склад залежить від тональності парфуму і може включати:

  • Квіткові запахи, наприклад, троянди, лілії, лаванди, фіалки або жасмину. Особливо яскравим є їхнє поєднання з цитрусовими.
  • Фруктові запахи, наприклад, ананаса, яблука, кавуна, дині чи малини. Такі аромати є солодкими та важкими.
  • Фужерні, їх називають запахами «зеленої» групи. До них можна віднести аромати агави, папороті, женьшеню, тютюну, кактусу та шавлії. Вони відрізняються неповторною різкістю, шляхетністю та оригінальністю.
  • Пряні. Сюди входять аромати кави та ванілі, кориці, гвоздики, а також мускатного горіха, шафрану тощо. Здатні надати аромату особливу перчинку і залишити після себе ненав'язливий прохолодний посмак.

Базові ноти: довгий шлейф для чуттєвого задоволення

піраміда ароматівПіраміда парфумерної композиції закінчується базовими нотами й вони виступають як завершальний акорд її розкриття, з'являючись несподівано і проявляючи себе по-різному в різних умовах. Базові нотки можуть поєднатися із серцевими, а можуть проявитися вже після згладжування центральних відтінків. Іноді база виникає різко, примхливо і створює враження міцного шлейфу.

Типові ноти бази в парфумерних композиціях:

  • Деревні, наприклад, сандал, ялиця, пачулі, уд, деревний мох, евкаліпт тощо. Є досить насиченими та створюють інтенсивну композицію з приємним посмак.
  • Бальзамічні. Сюди входять різні бальзами, наприклад, перуанський чи гур'юнський. Мають пудрове звучання, добре пом'якшують яскраві терпкі тони серця.
  • Смоли. Це стиракс або тягуча міра, олібанум і копал, джугул і м'якша ялиця. Стають відмінним доповненням до контрастних тонів і забезпечують вишуканий неповторний аромат.
  • Анімалістичний. Це натуральні аромати, здатні впливати на почуття та емоції, в т.ч. шкіра, мускус, таємнича амбра, розкішний трюфель, солодкий мед тощо.

База, якою закінчується піраміда композиції парфумів дозволяє музиці ароматичної композиції прозвучати по-новому, з новою інтенсивністю та новими відтінками. Базові відтінки аромату надовго зберігаються в приміщенні, на волоссі та/або шкірі.

Вивчивши опис конкретної парфумерної композиції, можна підібрати аромат за пірамідою, приблизно уявити, як він звучатиме і розкриватиметься у різний час.

Якісні ароматичні свічки також утворюються з урахуванням піраміди ароматів. І для того, щоб замовити потрібний варіант, варто обов'язково вивчити опис такого товару. На сайті інтернет-магазину AromaBuro детально розписано всі ноти таких парфумерних композицій відповідно до інформації від виробника. Компанія співпрацює лише з ТОП-світовими брендами, які пропонують продукцію високої якості, в тому числі Woodwick, Urban apothecary, Geodesis, Millefiori Milano тощо. Але водночас ціни на сайті приємно радують, ми підтримуємо здорову конкурентоспроможну вартість усіх позицій у каталозі багато товарів тут коштують порівняно недорого.

Свічки AromaBuro можна купити з доставкою по всій Україні. Компанія приймає замовлення як на офіційному сайті, так і на своїй сторінці до Instagram та здійснює відправку до Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького та інших населених пунктів.