Мабуть, якщо запитати будь-яку людину про те, на що потрібно звернути увагу при виборі аромасвічок, більшість дадуть відповідь, що важливу роль відіграє тип воску, натуральність аромаолій і збалансованість аромату. Звісно, всі ці чинники дуже важливі. Але не варто забувати й про ґніт. Його можна сміливо назвати серцем вашої ароматичної свічки. Тільки завдяки йому вона горить чисто та виділяє рівномірний аромат. Спробуємо з’ясувати, якими можуть бути ґноти для свічок.свеча с деревянным фитилем woodwick

Яку роль грають ґноти для свічок?

Саме правильно підібрані ґноти для свічок визначають те, як відбуватиметься процес горіння. Вони повинні добре тримати форму і служити своєрідним каналом, передаючи розплавлений віск до вогню. Ґніт є напрямним компонентом свічки — завдяки йому вогник на ній танцює рівно, а сама свічка горить красиво. В аромасвічках він також забезпечує гармонійну віддачу аромату.

Якщо ґніт підібраний невірно, свічка може згасати, вигоряти нерівномірно і навіть завдавати шкоди здоров'ю. Таке можливо, якщо у складі ґнота є хімічні компоненти.

Які бувають ґноти для свічок?

Сучасні виробники якісних ароматичних свічок використовують ґніт для свічки двох різних типів:

  • Бавовняний. Є найпопулярнішим. Характеризується легкістю підпалювання і легко горить. Якісний ґніт рівномірно згоряє разом зі свічкою. Може бути скрученим з бавовняних ниток або в'язаним. Другий варіант вважається більш міцним, але і звичайні кручені ґноти горять дуже послідовно. Бавовняні ґноти мають доступну ціну — коштують порівняно недорого.

  • Дерев'яний ґніт. Дарує приємний аромат і дуже гарно потріскує. Відмінно проявляє себе у свічках із соєвого воску. Дерев'яний ґніт є простим у догляді, його не потрібно підрізати. Відрізняється незвичайністю та екстравагантністю, а також високим рівнем якості та вищою вартістю.

Кожен різновид має свої особливості та переваги. Тому складно сказати, який ґніт краще. Однак можна провести порівняльний аналіз на прикладі кількох різновидів свічок.

Аромасвічки Woodwick: секрети ґніта свічок Woodwick

Одними з найвідоміших у світі є аромасвічки WoodWick. І така популярність багато в чому зумовлена унікальним запатентованим ґнотом.

Ґніт в Ellipse hearthwick зроблений з клена. Щоб підготувати таку деревину до спалювання, її піддають дозованому просушуванню для зниження рівня вологи. В результаті грамотної підготовки у структурі дерева утворюються пори та залишаються невеликі кишені води.

Коли свічка з дерев'яним ґнотом Woodwick горить, вода нагрівається настільки, що починає кипіти та виділяти пару. Якщо ця пара заповнює пори, вона чинить тиск на навколишню деревину, що призводить до її ослаблення та деформації. Саме пара створює ефект невеликих сплесків полум'я — язичок вогню красиво танцює, і це супроводжується характерним потріскуючим звуком.

Аромасвічки Urban apothecary: простий бавовняний ґніт з кількома секретами

несгораемый фитиль для свечи

Urban apothecary – відомий британський бренд, який славиться високою якістю своїх товарів. Всі свічки цього виробника виготовляються за секретним рецептом, де увага приділяється не тільки точному змішуванню ароматичних олій з природним воском, а й вибору ґнота.

Для виготовлення таких свічок використовується ґніт з бавовни, скручений вручну. Всі матеріали піддаються спеціальному відбору, в результаті чого готовий ґніт гарантує те, що язичок полум'я свічки вийде чітко визначеного розміру і зможе створити восковий басейн, що плавиться. Саме завдяки скрупульозному вибору ґнота віск згоряє рівномірно і досягає країв свічника, що дозволяє аромату гармонійно розкритися та попереджає появу тунелів у свічці, які скорочують термін її експлуатації.

Ароматичні свічки Geodesis: незвичайний ґніт для рівного горіння

Компанія Geodesis вже понад 20 років тішить нас напрочуд якісними ароматичними свічками. Цей французький бренд дуже дбає про якість своєї продукції, тому піддає всі процеси виробництва та готові аромасвічки ретельному контролю.

Особливість ґнота свічок Geodesis полягає в тому, що крім натуральної бавовни, він ще має металевий каркас. Основним елементом є бавовняні нитки, сплетені в косу, а в їхній центральній частині проходить стрижень із металу. Завдяки йому ґніт залишається гарантовано прямим під час горіння, але його не можна класифікувати як вогнетривкий ґніт для свічки, оскільки бавовна все одно згоряє. Але для підтримки нормальної функціональності ґніт потрібно обов'язково обрізати перед кожним використанням, щоб його довжина не перевищувала 5 мм.

Купити якісні ароматичні свічки з різними типами ґнотів можна в інтернет-магазині Aroma Buro. Тут зібрані найкращі аромасвічки з усього світу, які відповідають найвищим стандартам якості та безпеки. Ти можеш замовити моделі з дерев'яним або бавовняним ґнотом — всі вони будуть тішити тебе відмінною якістю.

Здійснюється доставка по всій Україні. Можливе відправлення до Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького та інших населених пунктів.