Банально розглядати книгу просто як джерело знань та інструмент мотивації до пізнання світу, себе, розкриття нових граней своєї особистості. Оцінювати книги варто в контексті важливості інформації всередині сторінок та їхнього впливу на сенсорне сприйняття читача.

Яка вона – книга, що надихає

надихаючі книгиЦе помічник у складних життєвих обставинах, коли потрібно розставити цілі, визначити пріоритети та вектор руху. Книги, що надихають до дій, діляться на кілька груп:

  • практика. Тут є слушні поради, підказки у будь-якій темі. “Як працювати по чотири години на тиждень” Тіма Ферріса розкриває поетапний план, як займатися особистими проектами, а не витрачати весь час працюючи на когось. "Джедайські техніки" Максима Дорофєєва розкривають секрети підвищення продуктивності;
  • мотивація. Це книги, які надихають найбільше, адже автор на своєму прикладі або героїв історій розповідає як досягти реальних висот, веде за собою, спонукає до дії. "Становлення Стіва Джобса" (Брент Шлендер, Рік Тетслі), "Tools of Titans" (Тім Ферріс), "Принципи. Життя та робота» (Рей Даліо) саме про це;
  • знання. "Думай повільно ... вирішуй швидко", в якій Даніел Канеман вчить мислити здорово, "Сила волі" Келлі Макгонігал про те, як зміцнити і натренувати це почуття, науково пояснює причини походження емоцій.

Кожен з нас матиме свій особистий топ книг, які надихають. Для одних цікава популярна психологія, для інших – наукові дослідження. Чоловікам техніка та кар'єрний ріст, жінкам – успіх у сім'ї, любов, подолання негативних емоцій (наприклад, «Якщо ти знайдеш цей лист» Ханни Бренчер, «Учениця. Зрадити, щоб знайти себе» Тари Вестовер). Це не означає, що книги для жінок всі спрямовані у цьому векторі. Для всіх правильна література дає можливість знайти шлях до здійснення мрії, за чітко заданим алгоритмом розставити пріоритети та цілі.

Чим пахнуть книги

Активний розвиток онлайн-програм для читання книг ніколи не зможе витіснити друковані аналоги. Окрім шарудіння сторінок у руках, ми відчуваємо неповторний запах книг. Для багатьох людей цей аромат залишається одним із топових. Якщо розповідь перевернула нашу систему координат, надовго засіла у пам'яті, щоразу при вдиханні подібного аромату подумки переноситимемося до вивчених сторінок. Образи, історії, сюжети знову і знову спливатимуть у свідомості і мотивуватимуть, надихатимуть, спонукатимуть до дії.

Тож чим пахнуть книжки?

  • легкий солодкуватий аромат печива, ванілі, замші, клею від книжкової палітурки та пилу. Цим заповнені сторінки старих книг. Цей аромат переносить нас у дитинство, у той період, де ми відкривали для себе нові, незвідані горизонти. Так пахне у бібліотеці, антикварних букіністичних лавках. Чим старша книга, тим більше від неї виходить аромат мигдалю, житнього хліба (виділяється речовина фурфурол);
  • папером, клеєм та друкарською фарбою. Це запах нової книги.

З часом експлуатації неможливо знайти жодного друкованого видання з однаковим ароматом. Дослідження вчених доводять, що старі книги пахнуть різноманітно: відчуваються домішки деревних, димних, земляних ноток, зелені, нафталіну і навіть риби.

Аромат книг вдома

запах книгДля багатьох запах старих книг привабливий та приємний. Наповнити ним кабінет, офіс допоможуть ароматичні засоби – свічки та дифузори. Необов'язково прикладати до носа пошарпану книгу або йти до бібліотеки. Kobo Modena Leather з ароматом тонкої шкіри нагадає про витончену палітурку улюбленого тома, Urban apothecary Coconut Grove з карамельним теплим відтінком мигдалю, кокосу, сандального дерева стане лейтмотивом солодкуватого запаху зістарених сторінок.

До ароматів старих книг можна віднести вінтажні переливи сандалу, бурштину, гвоздики, чорного перцю, як у композиції Urban apothecary Phoenix Rising. Серія Fig Tree цього ж бренду містить усі «маркери» книжкового запаху: димчастий зелений аромат інжиру, молочний відтінок кокосу, аромат деревини від нотки кедра, запах землі від пудрового акценту кореня фіалки.

Вибір аромату книг в Україні

Купити дифузори, свічки та аксесуари до ароматичної продукції відомих виробників пропонує наш інтернет-магазин Aroma Buro. Підібрати замшево-ванільні композиції, що м'яко огортають, ти можеш для розслаблення, створення потрібної атмосфери в бібліотеці або робочому кабінеті. Щоразу при вдиханні улюбленого аромату ти відчуєш щастя та приплив сил (виділяється не один гормон, а квартет емоційного задоволення – ендорфін, дофамін, окситоцин, серотонін).

Свічки з ароматами старих книг, тонким натяком на цю тематику можна замовити на сайті, в інстаграмі (https://www.instagram.com/aromaburo), за телефоном 067 282 00 77. Доставка у Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів , Запоріжжя.